Gaviria en Richeze blijven bij Quick-Step Floors

Het is tot nu toe een prachtjaar geweest voor Fernando Gaviria! De Colombiaan heeft dit seizoen 8 zeges geboekt, waaronder 4 ritten in de Giro d’Italia. In die ronde droeg hij ook de roze trui en bracht hij de maglia ciclamino veilig naar Milaan.

Gaviria won in zijn loopbaan 17 keer voor Quick-Step Floors. In de toekomst krijgt hij de kans om dit aantal aan te dikken. De Colombiaan ondertekende namelijk een nieuw 2-jarig contract bij de leider in de World Tour.

"Ik ben erg blij om bij de ploeg te blijven die me de kans gaf om prof te worden en me kennis liet maken met het Europese wielrennen. Als ik terugkijk op de laatste 2 jaren dan zie ik hoe ik gegroeid en ontwikkeld ben als renner. Ik heb veel vertrouwen dat ik de juiste richting kies door bij deze ploeg te blijven. Ik voel me thuis en gewaardeerd. Patrick Lefevere stelt veel vertrouwen in mij. Dus het voelt als een natuurlijke stap om mijn progressie voort te zetten binnen deze ploeg”, liet Gaviria optekenen.

“Na wat ik bereikte in de Giro kan ik toewerken naar de volgende grote stap in mijn loopbaan. Ik wil mijn potentieel testen in de klassiekers, koersen waar ik altijd van heb gehouden. Quick-Step Floors is een van de beste ploegen ooit in deze wedstrijden. Ik kan veel leren van de renners binnen de ploeg. Ik kijk er naar uit om mij te blijven tonen in de snelle aankomsten en mijn kansen te grijpen wanneer zich die voordoen.”

Maximiliano Richeze speelde een belangrijke rol in het succes van Gaviria. De Argentijn bewees op zijn 34e dat hij nog steeds een lead out man van wereldklasse is. Richeze blijft kalm en heeft de ervaring om het verschil te maken op cruciale momenten in de koers. Het was dus logisch dat zijn contract werd verlengd tot en met 2019.

"Quick-Step Floors is een grote familie en ik ben blij dat ik er nog twee jaar deel van uit mag maken. Ik ben prof sinds 2006 en om dan op dit hoge niveau verder te koersen maakt me erg trots, vooral omdat ik het doe in het shirt van de meest succesvolle World Tour ploeg. Natuurlijk ben ik blij dat ik samen verder kan met Fernando. We hopen samen nog veel zeges te mogen boeken”, aldus Richeze.

“We zijn erg trots om deze mededeling te mogen doen. Het potentieel van Fernando is enorm. Hij is een van de meest getalenteerde renners in het peloton. Ik durf te zeggen dat zijn resultaten tot nu toe slechts een aperitief zijn van wat er nog gaat komen”, aldus Quick-Step Floors CEO Patrick Lefevere. "Wat betreft Max Richeze, die voegt onbetaalbare ervaring toe aan onze ploeg. Zijn contractverlenging was een natuurlijk ding om te doen. We zijn blij dat hij nog twee jaar bij onze ploeg blijft.”

Photo credit: ©Tim De Waele

Gerelateerde items

Tirreno-Adriatico - Rit 3

Tirreno-Adriatico - Rit 3

09/03/2012
Link
Tirreno-Adriatico - Rit 1

Tirreno-Adriatico - Rit 1

07/03/2012
Link
“El Atomico” Richeze zegeviert in Vuelta a San Juan Criterium

“El Atomico” Richeze zegeviert in Vuelta a San Juan Criterium

27/01/2019 - Race report
Link
Max Richeze betrokken bij verkeersongeluk

Max Richeze betrokken bij verkeersongeluk

10/01/2019
Link
Richeze pakt 77e Quick-Step Floors in 2018

Richeze pakt 77e Quick-Step Floors in 2018

31/12/2018 - Race report
Link
2018 Best Moments: Gaviria opent met ritwinst en geel in Tour

2018 Best Moments: Gaviria opent met ritwinst en geel in Tour

21/11/2018
Link
Tour of Turkey: Richeze dichtbij nieuwe ritzege

Tour of Turkey: Richeze dichtbij nieuwe ritzege

11/10/2018 - Race report
Link
Boeiende eerste editie Great War Remembrance Race

Boeiende eerste editie Great War Remembrance Race

24/08/2018 - Race report
Link
Quick-Step Floors Cycling Team selectie Great War Remembrance Race

Quick-Step Floors Cycling Team selectie Great War Remembrance Race

22/08/2018
Link